Vikings. IN SPACE!

Wikingowie na pokładzie Konstantynopolu
czyli to musiało się źle skończyć

Ostatni rejs międzygwiezdnego Drakkara wymaga heroicznych czynów, jak choćby rozwiązania problemu znikających planet. Kosztem ostatniej dziewicy, Oglaf skoczył do węzła obok Golgoty 4, wokół której orbituje znana w całej galaktyce ze swego bogactwa stacja Konstantynopol.

Pech chciał, że stacja jest obecnie oblężona przez siły Kosmicznego Sułtana. Drakkar cudem dostaje się do środka gdzie zostaje uziemiony z powodu braku paliwa i zakazu lotów. Chcąc zdobyć walutę na zakup dziewicy, wikingowie zebrali na handel beczki kosmicznego miodu “Oddech Odyna” i zeszli na najniższy krąg stacji zwany potocznie slumsami.

W drodze na targowisko zaczepia ich podejrzany typ, który zaprasza dzielnych wojowników do ukrytego nieopodal, cieszącego się dobrą złą sławą, przybytku uciech. Bohaterowie zgadzają się na propozycję i wchodzą przez stalowe drzwi… wpadając w pułapkę.

W ciasnym pomieszczeniu czeka na nich grupa 4 rzezimieszków, którzy na rozkaz dowódcy rzucają się na przybyszy. W ciemności nie zorientowali się, że mają do czynienia z wikingami. Szybko zdali sobie sprawę ze swojego błędu, niestety, jedyne wyjście z pomieszczenia, zostało zamknięte z zewnątrz. Oglaf postanawia zostawić przywódcę przy życiu i go przesłuchać, niestety wpada w szał berzerkera i go zabija. Nawet Harald nie jest w stanie mu przeszkodzić – zawieszony na toporze Olafa, ląduje w kałuży krwi i flaków rozpłatanej ofiary. Drugi ogłuszony wcześniej bandyta, był wstanie tylko wydukać, że zostali wystawieni przez Żmija, który posłużył się wikingami do własnych porachunków.

Gracze postanawiają znaleźć tego, który ośmielił się zadrwić z wikingów, ale szybko tracą trop i lądują w lokalnej kantynie “Pod ciemnym typem” (w każdym kącie siedzi zakapturzona postać). Olaf przegania grajków i chce zabawić gawiedź prawdziwą sagą swego ludu. Niechęć do wikingów wzrasta.

Logan i Harald przehandlowali w tym czasie u barmana beczki z miodem (oblężenie wyczerpuje zapasy więc były w cenie). Dowiadują się również, że na stacji ciężko o dziewice. Logan zapytuje o najmocniejszy trunek. Barman oferuje wyciąg z genitaliów bestii z Grnaxox. Po jednym kieliszku ciężko ustać, dwa to pewna śmierć. Logan zamawia trzy na każdą głowę. Podłoga ucieka bohaterom spod nóg i zapada ciemność.

Trafiają do dziwnego pokrytego mgłą miejsca. Logan szybko wietrzy trop mitycznej bestii z Retarghoroth, Harald widzi potencjał technologiczny, który może się tutaj czaić, Olaf jako skald wie że tak może wyglądać Valhalla.

Bestii nie trzeba długo szukać, sama ich znajduje zwabiona krwią z ubrania Haralda. Bohaterowie długo męczą się z potężną istotą. W końcu Loganowi udaje się wyrwać tkwiące na plecach (w rdzeniu bestii) jajo – największe trofeum – tym samym powalając ją na ziemię.

Zanim się zorientują, otaczają ich duchy zmarłych wojowników. Jeden z nich celuje z nieznanej broni w cielsko bestii. Skóra z niej odpada, ukazując stalowy szkielet mechanicznego robota – walka rozpoczyna się na nowo. Z ratunkiem przychodzi obeznany z techonologią Harald, który z pomocą swojego topora łańcuchowego zakończonego na trzonku kluczem francuskim, otwiera klapę do źródła zasilania bestii.

Gdy bestia upada ponownie, martwi wojownicy się rozpływają. Wikingowie ryczą z radości na grzbiecie potwora. Z daleka nadlatuje pegaz, dosiadany przez waleczną dziewicę Valkirię, która oznajmia bohaterom, że to ani miejsce ani czas dla nich. Po czym przeszywa serce każdego z nich włócznią.

Bohaterowie znajdują się na głównym placu sektora slumsów. Budzą się rażeni włócznioparalizatorami strażników. Stoją na dachu zdewastowanego pojazdu notabla – prawej ręki Bazyleusa. Systemy obronne zostały zniszczone. Logan trzyma pod pachą głowę notabla.

Powoli otaczają ich pojazdy innych strażników. Ogłuszeni trafiają do więzienia.

Logan w delirium dalej przekonany jest że trzyma jajo mitycznego potwora i nie pozwala go sobie odebrać. Wiedziony radami dobrego jednorożca, wykorzystuje jajo do otwarcia drzwi celi (skaner oka reaguje na siatkówkę notabla). Sprawdza sąsiednie cele, w jednej z nich znajduje się dziewczyna, którą Logan uznaje za Valikirię i ją wypuszcza prosząc o wskazanie drogi. Dziewczyna imieniem Anastazja na ich życzenie zaprowadza bohaterów do zbrojowni. Po pozbyciu się strażnika podnoszą swoją broń, uruchamiając alarm. Dziewczyna ucieka zostawiając ich na pastwę dobrze wyszkolonych strażników.

Walka nie jest łatwa, w krytycznym momencie Logan wisi trzymając się balustrady balkonu wielopoziomowego więzienia. Zaczyna się unosić. Pod jego nogami wyrasta platforma antygrawitacyjna na której zasiada sam Bazyleaus. Bohaterowie nie wiedzą co sprowadziło go do więzienia. Oprócz elitarnej ubranej na czerwono gwardii towarzyszy mu trzech röninów, zhańbionych wikingów, w których rozpoznają Bjørna, Freckiego i Bezbrodego Strøli.

Bazyleus jest rozbawiony – bohaterom udało się go zadziwić. Przekonany przez Olafa, przystaje na ich propozycję wstąpienia do gwardii jeśli uda im się wygrać zorganizowane igrzyska.

Przed wikingami pojawia się kolejne wyzwanie – odegranie legendarnej bitwy o Tejpelin gdzie zniewoleni Diplodorianie dosiadani przez najemników wszczęli bunt przeciw mechanicznym orangutanom w starciu pod Wzgórzem Czaszek.

View
Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę
Pierwsza aspektowa przygoda

Olaf Oglafson, Logan Svenson i Harald Żółtozęby. Trzech różnych bohaterów, trzy różne historie, które połączył los.

Historia Olafa:
Jestem Oglafson. Statek mojej rodziny nie działa poprawnie. Opiszę jego ostatni rejs w heroicznej sadze. Rodzina Straciła honor. Muszę go odzyskać lub zginąć (Utracony honor).

 • część 2 Haralda:
  Starałem się wszystkich przekonać, żeby porzucili ślepy heroizm i spróbowali naprawić swój statek. Próbowałem odwieść Oglafsona od tworzenia jego dzieła, ponieważ wiodło ono cały klan w stronę zagłady. Przypadkowo w gniewie oblałem jego rękopis piwem (zobowiązanie wobec Oglafsona).
 • Część 3 Logana:
  Lohan zaproponował na rozładowanie sytuacji, ze zrobimy poemat o polowaniu na tyranozaura z systemu Hamond, na co wszyscy przystali (zjednywacz).

Historia Logana:
Polowałem na Haxarańskiego Smoka skórzastego, ale mi uciekł i ranił mnie w rękę. Nidy więcej nie pozwolę potworowi uciec (zawzięty).

 • Część 2 Olafa:
  Zabrałem go gdy był ranny na pokład Oglafa bo to heros prawdziwy, który walczy z haxariańską gadziną (a ja skald to saga ciekawsza z herosami) (dobry samarytanin wobec wikingów).
 • Część 3 Haralda:
  Po długich poszukiwaniach w sektorze razem z Loganem upolowaliśmy drania (Mogę polegać na Loganie).

Historia Haralda:
Moje plemię od niepamiętnych czasów modli się do stalowego posągu smoka. Wódz zabrania się do niego zbliżać, jednak od zawsze potajemnie go badałem. Jestem przekonany że skrywa potężną technologię. Próbowałem go uruchomić, lecz nie udało mi się i klan się mnie wyparł za profanację świętego posągu. (nie szanuje autorytetów).

 • Część 2 Logana:
  Logan przybył potem do owej wioski. Akurat był po polowaniu i miał delirkę, więc niewiele myśląc ściął mu łeb, poznałem technologię ale wygnano mnie z wioski (żadnych świętości).
 • Część 3 Olafa:
  Wódz się zdenerwował i ocaliłem przed jego gniewem Haralda zabierając kolejną sierotę na pokład. Jak na wikinga jest jakiś dziwny. To chyba kobieta w przebraniu (tradycjonalista jako wiking).
View
Welcome to your campaign!
A blog for your campaign

Wondering how to get started? Here are a few tips:

1. Invite your players

Invite them with either their email address or their Obsidian Portal username.

2. Edit your home page

Make a few changes to the home page and give people an idea of what your campaign is about. That will let people know you’re serious and not just playing with the system.

3. Choose a theme

If you want to set a specific mood for your campaign, we have several backgrounds to choose from. Accentuate it by creating a top banner image.

4. Create some NPCs

Characters form the core of every campaign, so take a few minutes to list out the major NPCs in your campaign.

A quick tip: The “+” icon in the top right of every section is how to add a new item, whether it’s a new character or adventure log post, or anything else.

5. Write your first Adventure Log post

The adventure log is where you list the sessions and adventures your party has been on, but for now, we suggest doing a very light “story so far” post. Just give a brief overview of what the party has done up to this point. After each future session, create a new post detailing that night’s adventures.

One final tip: Don’t stress about making your Obsidian Portal campaign look perfect. Instead, just make it work for you and your group. If everyone is having fun, then you’re using Obsidian Portal exactly as it was designed, even if your adventure log isn’t always up to date or your characters don’t all have portrait pictures.

That’s it! The rest is up to your and your players.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.